Onze school vindt het belangrijk dat onze leerlingen zich veilig, verantwoord en vaardig in het verkeer kunnen bewegen. Op 16 april 2025 kreeg de Nutsbasisschool voor de vijfde keer het label ‘School op Seef’uitgereikt door wethouder Schokker. Dit label staat garant voor goed verkeersonderwijs, waarbij de kinderen ook praktijklessen aangeboden krijgen. Want het leren van de verkeerstheorie is goed, maar het geleerde in praktijk brengen is natuurlijk beter.
Het achterplein van de school is een verkeersplein, waar de pleinlessen met de kleuters plaatsvinden. Drie keer per jaar krijgt iedere groep een praktische verkeersles onder begeleiding van ouders en de coördinator van de verkeerslessen. Behalve de lessen op het plein, waarbij de rijvaardigheid en de verkeersregels geoefend worden, zijn er ook lessen in de wijk, zoals: oversteken voor de onderbouw, speurtocht door de wijk voor groep 5, de educatieve route voor groep 6, een dode hoekles en de examenroute oefenen voor groep 7 en het samen fietsen voor groep 8, ter voorbereiding op de fietstocht naar de middelbare school.
Eén van onze medewerkers is verantwoordelijk voor de uitvoering van bovenstaande doelen en coördineert de praktische verkeerslessen. We onderstrepen we het belang van goed verkeersonderwijs en borgen we de kwaliteit van onze lessen. Het verkeersonderwijs neemt een belangrijke plaats in binnen ons onderwijs. Voor meer informatie kijk op de website van 'School op Seef'